Przejdź do treści głównej

Akademia Życia. Grudzień wyzwolił różne emocje [relacja]

autor(ka): red. Magda Wentowska
2017-01-05, 12:21
użytkownik
archiwalne
Grudzień 2016 był dla uczestników 6. edycji Akademii Życia miesiącem obfitującym w bardzo ważne wydarzenia. Tomek, Madzia, Natalka, Kasia i Dorotka w tym miesiącu otrzymali decyzję o rozpoczęciu praktyk.

Tomek z pasją realizuje się w social mediach, ale i zgłębia tajniki programowania np. w Java Script. Chochliki donoszą, że za chwilę zrealizuje samodzielny projekt. Pewnie będę mogła napisać o tym w styczniu.

Natomiast ja, ognisty temperament, niespokojny duch, wykonując próbkę pracy zdalnej nauczyłam się efektywnie wykorzystywać dany mi czas.

Natalka, artystyczno-florystyczna dusza również próbuje swoich sił w social mediach i wychodzą z tego całkiem niezłe kwiatki. ;)

Kasia z pasją realizuje się na dziennikarskich zajęciach, ale wkrótce będzie miała szansę zadebiutować w nowej roli – obsługi telefonicznej beneficjenta.

Dorotka– ścisły umysł, wybrała drogę e-commerce, z uwielbieniem oddaje się budowaniu baz danych, ale gdy odejdzie od komputera, zaraża wszystkich swoją energią. Mimo że twardo stąpa po ziemi, uczymy się od niej optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Eryk zaczął się realizować w grafice komputerowej. W wolnej chwili tworzy muzykę hip-hop, gdy nikt nie widzi ściska w dłoniach „mike’a”, a ze swych ust uwalnia pełne emocji teksty. Śladami Eryka próbuje podążać również Emila.

Łukasz podjął wyzwanie i samodzielnie planuje dzień, aby zwiększyć własną efektywność pracy.

Wszystkim podjętym przez uczestników działaniom towarzyszą różne emocje: od radości niecierpliwego oczekiwania na zadania, po obawy, które spędzają sen z powiek. Jedno jest pewne: praktyki to dla każdego z nich szczególny czas, który, miejmy nadzieję, pomoże zdobyć wiele ciekawych doświadczeń, które zaowocują wyborem wymarzonej drogi zawodowej.

Święta Bożego Narodzenia uczestnicy 6. edycji spędzili w Koninie. Mieli okazję celebrować ten czas podczas dwóch spotkań wigilijnych. W pierwszym spotkali się wszyscy: podopieczni Fundacji PODAJ DALEJ, koszykarze z Mustanga, ekipa zaprzyjaźnionego Blues Hostelu. Na wigilię zawitał Mikołaj z prezentami dla wszystkich grzecznych podopiecznych.

Część uczestników Akademii, którzy nie wyjechali do domów rodzinnych, postanowiła wspólnie zorganizować święta, by samodzielnie przygotować drugą wspólną Wigilię. Tymi śmiałkami byli: Dorotka, Eryk, Madzia, Natalka i Tomek. Własnoręcznie przygotowaliśmy rybę po grecku, piernik, bigos, barszcz, sałatkę jarzynową… Okazuje się, że nie ma rzeczy niemożliwych.

W przerwie poświątecznej odwiedził nas Eryk Gospodarczyk, absolwent Akademii Życia, który przeprowadził z nami szkolenie e-commerce. Dało nam ono motywację do dalszych działań.

Wigilijna „ekipa uczestników” postanowiła spędzić ze sobą wspólnego Sylwestra – pełnego wyzwań, począwszy od zaplanowania i przygotowania imprezy oraz atrakcji tego wieczoru: wspólnych gier, przygotowanych hot-dogów oraz seansu filmowo-telewizyjnego. Tomek przejął rolę sylwestrowego fotografa i uwiecznił nasze szaleństwa.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Magda Wentowska
Organizator:

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ

Adres:

Południowa 2A, 62-510 Konin, woj. wielkopolskie

Tel.:

63 211 22 19

Faks:

63 211 22 19

E-mail:

fundacja@podajdalej.org.pl

Www:

http://www.podajdalej.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • osoby z niepełnosprawnościami
  • rekreacja
  • rozwój osobisty