Przejdź do treści głównej

100 000 dolarów nagrody z Szardży dla cichych bohaterów niosących pomoc uchodźcom

autor(ka): Centrum Prasowe PAP
2017-01-04, 14:44
użytkownik
archiwalne
Fot. Business Wire
W ramach pierwszego tego typu projektu, służącego uhonorowaniu działań tych, którzy niosą pomoc uchodźcom z Azji, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej (tzw. regionu MENA), rodzina królewska z Szardży, trzeciego co do wielkości emiratu ZEA, ufundowała "Międzynarodową Nagrodę za Działania na rzecz Obrony i Wsparcia Uchodźców" o wartości 100 000 dolarów.

Jej Wysokość szejkini Jawaher bint Mohammed Al Qasimi, żona Jego Wysokości Emira Szardży, rzeczniczka Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UHNCR), wybitna działaczka na rzecz dzieci uchodźców, a także przewodnicząca fundacji Big Heart (TBHF), ufundowała tę nagrodę jako wyraz uznania dla tych, którzy nie szczędząc wysiłków, z oddaniem niosą pomoc milionom uchodźców i rodzin wydalonych z ich miejsc zamieszkania.

"Każdego roku Międzynarodowa Nagroda za Działania na rzecz Obrony i Wsparcia Uchodźców przyznawana będzie osobie lub organizacji, która wykazała się szczególnym zaangażowaniem w położenie kresu tragicznemu losowi uchodźców". Jak powiedziała Jej Wysokość: "Celem tej nagrody jest budowanie, w oparciu o jej laureatów, dziedzictwa wytrwałości w niesieniu bezinteresownej pomocy i zainspirowanie innych do wyciągnięcia pomocnej dłoni do osób, które w czasie wojny i kryzysu zostały zmuszone do porzucenia swoich domów".

"Nagroda odzwierciedla wagę, jaką Zjednoczone Emiraty Arabskie przykładają do działalności charytatywnej w wymiarze globalnym, a także stanowi hołd dla dobroci i filantropii, czyli wartości, które przyświecają przywódcom naszego kraju" - dodała szejkini.

Nagroda, której patronem jest Jego Wysokość Szejk dr Sultan bin Muhammad Al Qasimi, Członek Rady Najwyższej i Emir Szardży, została ustanowiona przez TBHF i UNHCR. Zostanie przyznana po to, by w szerszym świetle ukazać pracę tych, którzy obudzili wiarę i nadzieję w sercach setek tysięcy uchodźców i zaoferowali im żywność, schronienie, opiekę medyczną, jak również dostęp do edukacji i ochrony socjalnej.

Sekretariat Generalny Międzynarodowej Nagrody Szardża za Działania na rzecz Obrony i Wsparcia Uchodźców zaprasza do zgłaszania kandydatów do nagrody z całego świata - uwzględniona zostanie wyłącznie pomoc uchodźcom z regionów Azji, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Komisja przyznająca nagrodę szczególną uwagę zwróci na kwestie takie jak efektywne zarządzanie kapitałem finansowym i ludzkim, skuteczne kierownictwo oraz przejrzystość i odpowiedzialność w pracy humanitarnej. Zostanie również zorganizowany roczny program informacyjny dla osób i organizacji, poświęcony misji i celom nagrody oraz warunkom ubiegania się o nią.

Więcej informacji na stronie http://www.businesswire.com/news/home/20170104005679/en/


Informacja pochodzi z Centrum Prasowego PAP


Źródło: Centrum Prasowe PAP
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • działalność międzynarodowa
  • pomoc humanitarna