Przejdź do treści głównej

„Senior na plus 2! Warsztaty z edukacji finansowej dla osób 55 plus”

autor(ka): Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej
2017-01-03, 15:40
użytkownik
archiwalne
Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej 1 stycznia 2017 roku rozpoczęło realizację projektu edukacyjnego pt: „Senior na plus 2! Warsztaty z edukacji finansowej dla osób 55 plus”. Jest to druga edycja projektu, który poprzednio cieszył się dużym zainteresowaniem odbiorców.

W ramach projektu zamierzamy prowadzić bezpłatne warsztaty edukacyjne dla seniorów (osób po 55 roku życia). Tematyka zajęć będzie dotyczyć zagadnień w zakresie bezgotówkowych instrumentów płatniczych oraz budowania wiarygodności finansowej.

Głównym celem projektu jest poprawa świadomości seniorów (w wieku 55 plus) w zakresie możliwości bezpiecznego posługiwania się bezgotówkowymi instrumentami płatniczymi oraz budowania i ochrony własnej wiarygodności finansowej, a także ochrony przed kradzieżą tożsamości i wyłudzeniami.

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Rekrutacja uczestników w projekcie „Senior na Plus 2!” odbywa się poprzez zgłoszenia organizacji działających na rzecz seniorów. Jeśli dana organizacja będzie zainteresowana warsztatami, zgłasza swój udział do Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej.

Warsztaty zamierzamy prowadzić od marca 2017 r. do połowy czerwca 2017 r. Działania projektu obejmą grupę 300 seniorów i seniorek na obszarze kilku województw w kraju (małopolskie, mazowieckie, lubelskie, pomorskie). Zajęcia „Senior na plus 2! będą miały formę (1 spotkania) 3-godzinnego warsztatu, złożonego z dwóch modułów wypełnionych indywidualnymi i grupowymi ćwiczeniami opartymi na przykładach z życia codziennego.

Zajęcia będą prowadzić specjaliści o długoletnim doświadczeniu w zakresie edukacji finansowej i doradztwa konsumenckiego. Uczestnicy zajęć otrzymają materiały szkoleniowe oraz upominek. Zajęcia odbywać się będą w nieodpłatnie udostępnionych salach szkoleniowych organizacji zainteresowanych przeprowadzeniem warsztatów.

Wszelkich informacji na temat projektu ze strony SKEF udziela Iwona Karmasz – koordynator ds. szkoleń tel: 58/624-98-76; e-mail: i.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej
Organizator:

Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej

Adres:

Legionów 126, 81-472 Gdynia, woj. pomorskie

Tel.:

58 624 98 72

Faks:

58 624 98 75

Www:

http://www.skef.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • bezpieczeństwo
  • edukacja
  • ekonomia
  • seniorzy