Przejdź do treści głównej

Aktywny grudzień [relacja]

autor(ka): Paweł Szczepański
2016-12-29, 08:28
użytkownik
archiwalne
28 grudnia 2016 roku odbyło się ostatnie spotkanie – podczas zajęć pilates - seniorów z Ełku oraz gminy Ełk w ramach projektu „Czas na seniorów”, dofinansowanego ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020”.

Grudzień był ostatnim miesiącem realizacji działań w ramach projektu. Poza pilasteem seniorzy z Ełku oraz gmin Prostki, Kalinowo, Stare Juchy uczestniczyli także w wyjeździe kulturoznawczym do Warszawy (14-15 grudnia). Udział w nim wzięło 40 seniorek powyżej 60 roku życia.

Wyjazd do stolicy nastąpił we wczesnych godzinach porannych, co było uwarunkowane napiętym planem pobytu. Pierwszym punktem w harmonogramie wycieczki było zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich. Po obejrzeniu wystawy stałej grupa udała się do hotelu, gdzie nastąpiło jej zakwaterowanie, a także podano obiad. Po posiłku seniorki miały kilka chwil wolnych, by przygotować się do wyjścia do Teatru Żydowskiego, na deskach którego wystawiony został spektakl „Szosza”. Ten wyczerpujący dzień Beneficjentki zakończyły około 23. Kolejnego dnia pobudka była już po godzinie 6 rano, co uwarunkowane było poranną wizytą w Muzeum Powstania Warszawskiego. Po jego zwiedzeniu 40-osobowa grupa udała się do Centrum Nauki Kopernik, by odkryć jego wszystkie tajemnice. Po obiedzie seniorki ponownie wróciły do Centrum Nauki Kopernik, jednak tym razem celem ich wizyty było Planetarium oraz pokaz „Rejs po niebie”. Pobyt w Warszawie zakończył się przed 19.

W drodze powrotnej seniorki uzupełniły ankietę satysfakcji dotyczącą uczestnictwa w projekcie. Zdecydowana większość z nich bardzo pozytywnie wypowiedziała się nt. przeprowadzonych zajęć, które odbywały się od sierpnia. Czas spędzony w autokarze był także czasem poświęconym na rozmowy o tym, jakiego rodzaju zajęcia można byłoby zorganizować w przyszłym roku.

W grudniu odbywały się także zajęcia w domach podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej im. św. Łazarza siedzibą w Ełku w ramach mobilnej edukacji zdrowotnej.


LOGO

Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Caritas Diecezji Ełckiej
Organizator:

Caritas Diecezji Ełckiej

Adres:

ks. prał. Mariana Szczęsnego 1, 19-300 Ełk, woj. warmińsko-mazurskie

Tel.:

87 441 70 00

Faks:

87 441 70 59

Www:

http://www.elk.caritas.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja kulturalna
  • integracja społeczna
  • kultura i sztuka
  • polityka społeczna
  • rozwój osobisty
  • seniorzy