Przejdź do treści głównej

„KreaTYwnie zakręceni” – studencka akcja społeczna na rzecz dzieci i seniorów

autor(ka): Dominik Łazarz
2016-12-27, 15:48
użytkownik
archiwalne
„KreaTYwnie zakręceni” to inicjatywa studentów z rzeszowskiej WSIiZ, mająca na celu zachęcenie do twórczego spędzania czasu dzieci wczesnoszkolnych, jak również osób w wieku emerytalnym. W ramach akcji przeprowadzane są różnorodne zajęcia tematyczne.

Jak podkreślają organizatorzy, wśród dzieci zajęcia mają zwłaszcza pobudzać ciekawość poprzez równorzędny kreatywny rozwój wszystkich zmysłów. Dla osób w wieku emerytalnym mają być powrotem do źródeł – odzyskanie zapału i energii ponownego poznawania świata i cieszenia się każdym kolejnym dniem.

– Naszym celem jest pobudzenie kreatywności zarówno u dzieci w wieku wczesnoszkolnym, jak również u osób w wieku emerytalnym, organizując środowiskowe spotkania tematyczne. – mówi Agnieszka Brągiel, jedna z realizatorek akcji „KreaTYwnie zakręceni”, i dodaje: – Tuż przed Świętami Bożonarodzeniowymi w jednej z rzeszowskich szkół podstawowych odbyły się nasze pierwsze warsztaty. Na zorganizowanych przez nas zajęciach uczniowie samodzielnie wykonali m.in. aniołki świąteczne. Studenci organizujący akcję zaznaczają, że obecnie dzieci edukowane są często według powielanych schematów i procedur, a poprzez swój projekt chcą im pomóc w rozwijaniu ich naturalnej ekspresji, która niejednokrotnie jest pomijana. W ramach akcji, aktywizują twórcze myślenie i kreatywność, uczą i inspirują dzieci do działania rozwijając ich zdolności manualne.

Projektem będą objęte także osoby w wieku emerytalnym, tak aby motywować ich do aktywności intelektualnej, poprzez realizowanie spotkań pobudzających ich kreatywność.

– Chcemy na nowo zaktywizować potencjał umysłowy np. organizując zajęcia z czasopismami i krzyżówkami w domach seniora. Takie spotkania mają charakter terapii zajęciowej stymulującej rozwój mózgu osób starszych – podkreślają studenci WSIiZ w Rzeszowie, organizujący przedsięwzięcie. W ramach projektu „KreaTywnie zakręceni” odbędą się m.in. spotkania tematyczne w Domu Seniora (np. spotkanie z krzyżówką), w szkołach i w przedszkolach.

„KreaTYwnie zakręceni” to projekt realizowany w ramach ogólnopolskiej platformy „Zwolnieni z teorii”, mającej na celu tworzenie projektów społecznych i zdobywanie kompetencji przyszłości. Realizowany jest pod nadzorem mentorów z organizacji „Social Wolves” oraz honorowym patronem Ministerstwa Rozwoju. Wszystkich prowadzących przedszkole, szkołę lub dom opieki nad osobami starszymi oraz zainteresowanych nieodpłatnym skorzystaniem z takiego projektu, zachęcamy do kontaktu z organizatorami pod adresem lub poprzez portal społecznościowy: https://www.facebook.com/kreatywniezakreceni.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

  • fajne ~ola 27.12.2016, 04:53 fajna inicjatywa, graty dla studenciaków ! ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • hobby, zainteresowania
  • rozwój osobisty
  • seniorzy