Przejdź do treści głównej

Dominika Kulczyk podniosła wartość stypendiów imienia swego Taty [relacja]

autor(ka): Wirtualny Newsroom
2016-12-14, 13:19
użytkownik
archiwalne
We wtorek w Auli Lubrańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Dominika Kulczyk wręczyła stypendia 58 nowym stypendystom. Jednocześnie ogłosiła, że od tego roku zwiększa wartość stypendiów ufundowanych 18 lat temu przez Grażynę i Jana Kulczyków. – Taką decyzję podjęliśmy z moim bratem. Wierzymy, że należy pielęgnować w młodych ludziach miłość do edukacji – podkreśla Dominika Kulczyk.

Prezes Kulczyk Foundation, wręczyła stypendia w ramach dwóch programów stypendialnych. Stypendia im. Jana Kulczyka otrzymało czterech studentów i czterech doktorantów z Polski. I to te stypendia wzrosły poczynając od tego roku. Z kolei 50 finalistów zostało nagrodzonych w ramach Stypendiów im. Jana Kulczyka dla Studentów UAM obywateli Ukrainy. – Pojęliśmy także decyzję, że nie tylko ośmiu finalistów, ale wszyscy zakwalifikowani do konkursu o Stypendia im. Jana Kulczyka, będą mogli ubiegać się o staż w spółkach Kulczyk Investments – informuje Dominika Kulczyk.

Program stypendialny dla studentów polskich powstał w 1999 roku dzięki darowiźnie Grażyny i Jana Kulczyków. Zarządza nim Fundacja UAM. Dotychczas wypłacono 84 stypendia dla studentów oraz 72 dla doktorantów o łącznej wartości blisko 1,6 miliona złotych. Jest to najstarszy program stypendialny Fundacji UAM. Realizowany we współpracy z Kulczyk Foundation. Stypendia dla studentów UAM z Ukrainy wręczone zostały już trzeci raz. Ten program w 2014 roku zainicjował śp. Jan Kulczyk. – Naukowa pasja i jej konsekwencja - intelektualna szlachetność, to wartości, których bardzo potrzeba we współczesnym świecie – zaznacza Dominika Kulczyk.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Kulczyk Foundation
Organizator:

Kulczyk Foundation

Adres:

Krucza 24/26, 00-526 Warszawa, woj. mazowieckie

Tel.:

22 522 31 31

Www:

http://kulczykfoundation.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • edukacja
  • młodzież
  • nauka i technika