Przejdź do treści głównej

Co jest, co nie jest zbiórką publiczną [infografika]

autor(ka): Renata Niecikowska, poradnik.ngo.pl
2016-12-19, 04:04
archiwalne
Zbiórki publiczne, które zgłasza się na portalu zbiorki.gov.pl, dotyczą tylko ofiar w gotówce lub w naturze, zbieranych w miejscach publicznych, na cele pożytku publicznego lub na cel religijny. Tyle przepisy. A jak w praktyce stwierdzić co zgłasza się na portalu zbiorki.gov.pl, a co nie? Obejrzyj naszą infografikę!

Co jest zbiórką publiczną, którą zgłasza się na portalu zbiorki.gov.pl, a co nią nie jest, i nie zgłasza się na portalu zbiorki.gov.pl? Wyjaśnienia znajdziesz na poniższej INFOGRAFICE. Zapraszamy - szczególnie w gorącym okresie przedświątecznym, świątecznym i noworocznym warto znać te przepisy!

Uwaga: Nie jest zbiórką to, co jest rejestrowane w inny sposób, np. przelewy na konto, apele na stronie internetowej o przelewy na konto organizacji przekazywanie darów, pieniędzy za pomocą wirtualnych platform, crowdfunding.


O zbiórkach publicznych, zasadach zgłaszania i sprawozdawczości czytaj w poradnik.ngo.pl
poradnik.ngo.pl/zbiorki-publiczne

Formularze do zgłoszenia i rozliczenia zbiórki (puste i przykładowo wypełnione)
http://poradnik.ngo.pl/formularze-zbiorki-publiczne

Poniżej (Pliki do pobrania) można znaleźć infografikę w formacie A4 do wydruku oraz opis infografiki w formacie pdf/txt (dla osób niewidzących, niedowidzących).


zobacz też:
Zbiórki publiczne. Sprawdź, co zgłaszać i nie licz na ePUAP


Jak przestrzegać prawa w NGO, jakie przepisy są ważne dla NGO – dowiesz się w serwisie poradnik.ngo.pl.Poznaj ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwoŹródło: inf. własna (poradnik.ngo.pl)
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 10 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • fundusze, fundraising, finansowanie
  • organizacje pozarządowe
  • prawo
  • społecznicy
  • władze organizacji