Przejdź do treści głównej

Gliński: to jest wojna, w której nie godzę się na to, żeby w niewolę brać czyjeś dzieci

autor(ka): Kurier PAP
2016-11-28, 09:16
użytkownik
archiwalne
Prof. Piotr Gliński w audycji ”Gość Wiadomości”, 27 listopada 2016
Sektor pozarządowy nie działa źle dlatego, że osoby z kimś spokrewnione w nim działają; spór polityczny nie może być rozwiązany przez sięganie do argumentów dotyczących koneksji rodzinnych - podkreślił w niedzielę wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. Wicepremier był pytany w "Wiadomościach" o piątkowe słowa, w których przeprosił tych, którzy mogli poczuć się urażeni, wymieniając Zofię Komorowską, Różę Rzeplińską, Jana Jakuba Wygnańskiego.

Gliński podkreślił w rozmowie z dziennikarzem "Wiadomości" TVP, że w Polsce jest "ostry spór polityczny, można powiedzieć wojna polityczna czy ideologiczna". Jak dodał, jest on też widoczny w polskich mediach.

"Nie sądzę, żeby ten spór mógł być rozwiązany, że czymś dobrym w tej atmosferze, jest sięganie do argumentów dotyczących na przykład koneksji rodzinnych" - podkreślił.

"To jest wojna, w której biorę udział od wielu lat, ponieważ uważam, że mój obóz ma w tej wojnie rację. Ale to jest wojna, w której nie godzę się na to, żeby nie brać jeńców i żeby w niewolę brać czyjeś dzieci. Chodzi o cywilizowane warunki sporu politycznego w Polsce" - powiedział.

Gliński ocenił, że nie ma demokracji bez aktywności obywatelskiej. "Jeżeli to się łączy w sposób uproszczony, nieprofesjonalny, bez podstawowej wiedzy, tak jak w materiale, który państwo pokazali dotyczącym funkcjonowania tego sektora, jest to niepotrzebne" - powiedział.

"W państwa stacji, w Telewizji Publicznej, od jakiegoś czasu próbuje się zupełnie niepotrzebnie prowadzić krucjatę przeciwko sektorowi pozarządowemu" - dodał.

W ocenie Glińskiego, sektor pozarządowy "nie działa źle dlatego, że takie czy inne osoby z kimś spokrewnione w nim działają, tylko z zupełnie innych powodów".

Wicepremier powiedział także, że przepraszał w imieniu własnym, "osoby, która w polskim rządzie jest odpowiedzialna za programy dotyczące społeczeństwa obywatelskiego".


Informacja pochodzi z serwisu www.kurier.pap.pl
Źródło: Kurier PAP
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 5 2

Skomentuj

KOMENTARZE

  • bardzo to szlachetne, tylko co z tego oburzenia? ~tyu 29.11.2016, 05:57 niech p. minister przejdzie do czynów, np. zacznie zachowywać się równie uczciwie w zakresie kultury, wobec ludzi sztuki - to małe szoł w tvp to za mało, jak na profesora socjologii ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • demokracja
  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • media