Przejdź do treści głównej

Zarząd Sieci SPLOT o odwołaniu posiedzenia RDPP

autor(ka): Zarząd Sieci SPLOT
2016-11-24, 12:29
użytkownik
archiwalne
"W naszej opinii takie działanie pokazuje, jak bardzo marginalnie traktowane jest kluczowe dla prowadzenia dialogu rządu z sektorem obywatelskim ciała", czytamy w oświadczeniu Sieć SPLOT, wydanym w związku z odwołaniem dzisiejszego posiedzenia Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Sieć Wspierania Organizacji Pozarządowych SPLOT od wielu lat prowadzi działania nakierowane na rozwój dialogu obywatelskiego i kreowanie polityk publicznych. W tych działaniach niezwykle ważnym partnerem są krajowa i samorządowe Rady Działalności Pożytku Publicznego. W ostatnich latach organizacje członkowskie Sieci SPLOT prowadziły szereg działań wspierających powstanie i rozwój RDPP w 12 województwach, dzięki czemu zwiększyła się nie tylko liczba Rad, ale przede wszystkim poprawiła się instytucjonalizacji dialogu obywatelskiego i zwiększył się udział organizacji pozarządowych w tworzeniu, wdrażaniu i monitorowaniu polityk publicznych na wszystkich szczeblach samorządu terytorialnego w kraju.

Obecnie, jako inicjatorzy ustanowienia Ogólnopolskiego Święta Rad Działalności Pożytku Publicznego oraz organizatorzy kolejnego, drugiego już krajowego Forum Rad – które obędzie się 25 listopada – jesteśmy bardzo zaniepokojeni odwołaniem posiedzenia Rady Działalności Pożytku Publicznego przy Ministrze Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „ze względu na zapowiedzi Pani Premier Beaty Szydło i prace dotyczące zmian w obszarze funkcjonowania organizacji pozarządowych, w tym związanych z projektowanym Narodowym Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego” (za: Posiedzenie RDPP odwołane. NGO mają czekać na Narodowe Centrum?).

W naszej opinii takie działanie pokazuje, jak bardzo marginalnie traktowane jest kluczowe dla prowadzenia dialogu rządu z sektorem obywatelskim ciała. Nasz niepokój dodatkowo wzmacnia fakt, że ta decyzja została podjęta niemalże w przeddzień 27 listopada – Ogólnopolskiego Dnia Rad Działalności Pożytku Publicznego – oraz organizowanego przez nas zjazdu przedstawicieli RDPP z całego kraju.

Zarząd Sieci Wspierania Organizacji Pozarządowych SPLOT

Monika Chrzczonowicz

Ewa Gałka

Alicja Gawinek

Marta Makuch

Arkadiusz Jachimowicz

Zbigniew Wejcman


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Sieć SPLOT
Data wydarzenia: od 2016-11-24
Organizator:

Sieć Wspierania Organizacji Pozarządowych SPLOT - Biuro

Adres:

Aleja Niepodległości 245 lok. 74, 02-009 Warszawa, woj. mazowieckie

Tel.:

22 827 52 11, 695 855 334

Faks:

22 827 52 11

Www:

http://www.siecsplot.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 9 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • demokracja
  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • inicjatywy oddolne
  • pożytek publiczny
  • współpraca z administracją