Przejdź do treści głównej

Wybrano najzdolniejszych Dolnoślązaków

autor(ka): Fundacja Edukacji Międzynarodowej
2016-11-08, 09:52
użytkownik
archiwalne
3 listopada 2016 Kapituła Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień przyznała stypendia dla najzdolniejszej młodzieży. W konkursie organizowanym przez Fundację Edukacji Międzynarodowej, a współfinansowanym przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego roczne stypendia trafią do 56 laureatów – uczniów i absolwentów dolnośląskich szkół.

Roczne stypendia w kwocie od 2500 zł do 3500 zł przyznano za osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne oraz za działalność społeczną. Listy stypendystów, wraz z listą rezerwową można znaleźć w aktualnościach na stronie Fundacji Edukacji Międzynarodowej: www.fem.org.pl.

W sumie w konkursie startowało blisko 300 kandydatów. Najwięcej wniosków złożyli uczniowie i absolwenci gimnazjów w kategorii naukowej i z tej kategorii wywodzi się też największa liczba laureatów.

- Nasz konkurs odróżnia od innych tego typu przedsięwzięć fakt, że poszukujemy przede wszystkim osobowości. – podkreślają organizatorzy – Spośród kandydatów staramy się wyróżnić młodzież, która nie tylko zabiega o sukcesy w danej dziedzinie, ale ma klarowną wizję rozwoju własnego talentu, wykazuje się determinacją, samodzielnością, ale i wrażliwością na potrzeby innych.

Stypendyści odbiorą dyplomy na Gali Stypendialnej, która odbędzie się 19 listopada 2016 r. o godzinie 11:00 w nowo otwartej siedzibie Fundacji Edukacji Międzynarodowej – Centrum Edukacji Międzynarodowej przy ulicy Racławickiej 101 we Wrocławiu.

---------------------------------------

Program Stypendialny "zDolny Śląsk" ma na celu znoszenie barier w dostępie do oświaty oraz wspieranie uzdolnionej młodzieży na terenie Dolnego Śląska. Program został zainicjowany w 2001 roku przez Fundację Edukacji Międzynarodowej (FEM) i Samorząd Województwa Dolnośląskiego w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. Gros środków na stypendia pochodzi z dotacji Samorządu Województwa.

Popularna w regionie, a używana w różnych kontekstach, nazwa „zDolny Śląsk” jest nazwą zarejestrowaną w Urzędzie Patentowym przez Fundację Edukacji Międzynarodowej do oznaczenia programu stypendialnego.

 


Źródło: Fundacja Edukacji Międzynarodowej
Organizator:

Fundacja Edukacji Międzynarodowej

Adres:

Zielińskiego 38, 53-534 Wrocław, woj. dolnośląskie

Tel.:

71 782 26 27

Faks:

71 782 26 20

Www:

http://www.fem.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • edukacja
  • młodzież
  • nauka i technika
  • sport