Przejdź do treści głównej

Będzie film o Akademii Życia

autor(ka): Jerzy Jernas
2016-10-20, 10:01
użytkownik
archiwalne
Od kilku lat w Koninie działa Akademia Życia. Przez pół roku młode osoby poruszające się na wózkach uczą się samodzielnego życia.

Co pół roku Akademia Życia zaprasza młode osoby z całej Polski, które są niepełnosprawne ruchowo i poruszają się na wózkach, do podjęcia próby usamodzielnienia się. Przez sześć miesięcy mieszkają oni w specjalnie przygotowanych mieszkaniach treningowych. Uczą się elementarnych czynności - takich jak gotowanie, zmywanie, czy sprzątanie. Następnym krokiem jest nauka samodzielnego robienia zakupów, poruszania się komunikacją miejską, a także korzystania z bankomatu. Ważnym celem jest także zdobycie przez nich pracy.

Projekt realizowany jest przez Fundację im. Doktora Piotra Janaszka "Podaj dalej" ze środków finansowych duńskiej Fundacji VELUX, w partnerstwie z Miastem Konin.

Przez wiele dni poznańscy filmowcy będą towarzyszyć uczestnikom Akademii Życia, aby zrealizować film o ich zmaganiach. Producentem filmu jest Fundacja Obywatelska "Czas Jaszczurów". Obraz współfinansowany jest ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja Obywatelska "Czas Jaszczurów"
Miejsce: Konin, 3 Maja, 62-500 Konin, woj. wielkopolskie
Organizator:

Fundacja Obywatelska "Czas Jaszczurów"

Adres:

Generała Maczka 5 lok. 8, 60-651 Poznań, woj. wielkopolskie

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • integracja społeczna
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • polityka społeczna
  • rozwój osobisty