Przejdź do treści głównej

Ruch Kontroli Wyborów nie daje się skontrolować

autor(ka): Sieć Obywatelska - Watchdog Polska
2016-10-13, 16:07
użytkownik
archiwalne
pixabay.com, CC0 Public Domain
Ruch Kontroli Wyborów wygrał konkurs MSZ na prowadzenie Regionalnych Ośrodków Debat Międzynarodowych w latach 2016-2018. Ruch otrzymał ponad 1 300 000 zł na trzy lata. Ruch nie odpowiedział na wniosek Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska dotyczący przeznaczenia tych środków.

Stowarzyszenie złożyło do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z powodu nieudostępnienia przez RKW żądanej informacji publicznej, do której udostępnienia był zobowiązany, czyli popełnienia określonego w art. 23 ustawy o dostępie do informacji publicznej przestępstwa.

Więcej - Kontrolujemy Ruch Kontroli Wyborów http://crm.siecobywatelska.pl/wp-content/plugins/civicrm/civicrm/extern/url.php?u=1630&qid=45589


Źródło: Sieć Obywatelska - Watchdog Polska
Organizator:

Sieć Obywatelska - Watchdog Polska

Adres:

Ursynowska 22 lok. 2, 02-605 Warszawa, woj. mazowieckie

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 1

Skomentuj

KOMENTARZE

  • manipulacja ~Paweł Zdun 05.01.2017, 05:24 Szanowni Państwo, W matariale zamieszczonym na http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosc/1995584.html# oraz http://crm.siecobywatelska.pl/wp-content/plugins/civicrm/civicrm/extern/url.ph p?u=1630&qid=45589 opisywane są jakieś dzialania działania organizacji, którą zamiennie Państwo nazywają "Stowarzyszenie Ruch Kontroli Wyborów - Ruch Kontroli Władzy" oraz ""Ruch Kontroli Wyborów". Ulegli Państwu manipulacji terminologicznej uprawianej w części mediów i - jak mam nadzieję tylko nieświadomie - powielają ja Państwo w swoim artykule. Informuję Państwa, że "Ruch Kontroli Wyborów" (zob. http://ruchkontroliwyborow.pl/) to oddolna i luźna konfederacja różnych społecznych organizmów (m.in. Klubu Ronina, Stowarzyszenia Solidarni 2010 i Reduta Dobrego Imienia) i osób prywatnych, która ani nie składała wniosków o dotacje, ani ich nie dostała, ani ze względu na nasz status prawny składać by nie mogła. Sytuacja, którą Państwo opisują być może (przyznam, że nie znam tego dobrze) dotyczyć "Stowarzyszenia RKW Ruch Kontroli Wyborów - Ruch Kontroli Władzy" (zob. stowarzyszenierkw.org/). Bardzo proszę o poprawienie wszystkich odnośnych fragmentów w materialach na Państwa stronach (tj. w tym przypadku o używanie jedynie nazwy "Stowarzyszenie RKW ...", oraz o nie używanie nazwy naszego "Ruchu Kontroli Wyborów" lub samego skrótu "RKW" i nie mieszanie nas w nie nasze sprawy. Z poważaniem, Paweł Zdun przewodniczący Krajowej Rady Koordynatorów Ruchu Kontroli Wyborów ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • działania strażnicze
  • informacja publiczna
  • jawność
  • kontrola
  • obowiązki