Przejdź do treści głównej

Formularze KRS w PORADNIK.NGO.PL. Czyste i wypełnione!

autor(ka): oprac. red. poradnik.ngo.pl
2016-08-01, 04:06
archiwalne
pixabay.com, CC0 Public Domain
Zobacz nasz zbiór formularzy używanych w komunikacji organizacji pozarządowej z Krajowym Rejestrem Sądowym. Zebrane w jednym miejscu w serwisie poradnik.ngo.pl pomogą przejść przez proces rejestracji organizacji i inne momenty obowiązkowych kontaktów z KRS. Zobacz, jak wypełnić formularz KRS.

KRS-Z61, KRS-X2, ZK, Z20, Z21, W-OPP to nie kryptonimy tajnych agentów, ale oznaczenia formularzy. Nie jest łatwo przez nie przebrnąć - nie tylko przez nazwy. Podpowiadamy, jak to zrobić.

W serwisie PORADNIK.NGO.PL zamieszczamy formularze "czyste" – niewypełnione. Ale można tu również znaleźć formularze z przykładową treścią, pasującą do różnych sytuacji (bo też często jeden formularz będzie miał kilka zastosowań).

Jaki formularz do KRS? Zamieszczona poniżej lista pozwoli łatwo odnaleźć formularz mający zastosowanie w danej sprawie.

Listę rozpoczynają formularze związane z rejestracją organizacji oraz zgłoszeniami dotyczącymi zmian w statutach lub zmian dotyczących celu i sposobu reprezentacji. Te, które dotyczą stowarzyszeń zostały właśnie zaktualizowane (chodzi o aktualizację treści w przykładowo wypełnionym formularzu, a nie o same wzory). Odświeżenie tych treści ma związek z nowelizacją ustawy – Prawo o stowarzyszeniach (zobacz: Wchodzi w życie nowelizacja stowarzyszeń).

FORMULARZE KRS W PORADNIK.NGO.PL

 

 

Poradnik.ngo.pl - pomagamy w wypełnianiu formularzy! [film]


Jak przestrzegać prawa w NGO, jakie przepisy są ważne dla NGO – dowiesz się w serwisie poradnik.ngo.pl.

Informacja własna portalu ngo.pl

Źródło: inf. własna (poradnik.ngo.pl)
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 10 0

Skomentuj

KOMENTARZE

  • [+] Rozwiń komentarz proszę o pomoc ~marian Urbański 29.03.2018, 04:35 nie prowadzimy działalności gospodarczej. Czy musimy składać sprawozdanie z działalności stowarzyszenia za rok 2017 do KRS. nie było zmian w statucie ani w Zarządzie i Komisji Rewizyjnej ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • obowiązki
  • prawo