Przejdź do treści głównej

Wyniki konkursu Hi Tech Startup

autor(ka): Magdalena Olejnicka
2016-06-10, 13:59
użytkownik
archiwalne
Fundacja Kronenberga przy City Handlowy opublikowała wyniki konkursu Hi Tech Startup, przedsięwzięcia propagującego kreatywną przedsiębiorczość. Tegorocznymi laureatami konkursu organizowanego przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości i Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy są: System zwiększenia efektywności upraw, aplikacja turystyczna oraz oprogramowanie do tworzenia wirtualnej rzeczywistości.

System zwiększenia efektywności upraw, aplikacja turystyczna oraz oprogramowanie do tworzenia wirtualnej rzeczywistości to zwycięzcy konkursu Hi-Tech Startup, przedsięwzięcia organizowanego przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości i Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy.

Hi-Tech Startup to inicjatywa mająca na celu komercjalizację innowacyjnych pomysłów i osiągnieć naukowych. Dzięki konkursowi, twórcy hitechowych rozwiązań mają szansę wyjść na rynek ze swoimi pomysłami tworząc własny biznes lub znajdując inwestora zainteresowanego wprowadzeniem w życie ich koncepcji, Sławosz Sawicki, Dyrektor ds. Koordynacji Projektów Strategicznych, Citi Handlowy.

Hi – Tech Startup to jedna z wielu organizowanych przez nas akcji propagujących kreatywną przedsiębiorczość wśród studentów i absolwentów. Młodzi ludzie mają olbrzymi potencjał, warto pomagać im w rozwijaniu ich pomysłów oraz ich późniejszej komercjalizacji. Skorzystają z tego nie tylko oni: upowszechnienie ich pomysłów może sprawić, że nasze życie stanie się o wiele łatwiejsze, Dariusz Żuk, Prezes Polski Przedsiębiorczej.

Jednym z pomysłów wyróżnionych w konkursie jest AiMS® (Agriculture Inteligent Monitoring System). To system przeznaczony dla małych i średnich gospodarstw, mający pomóc im w zwiększeniu hodowli i uzyskaniu lepszych plonów przy zmniejszeniu ilości wody i nawozów oraz redukcji kosztów. AiMS® integruje dane uzyskane w gospodarstwie (pomiar wody, ilość nawozu, typ gleby itp) jak i poza nim (prognoza pogody, dane historyczne itp.) z istniejącymi badaniami naukowymi z dziedziny rolnictwa. Przełoży się to bezpośrednio na zwiększenie efektywności jak i dokładność i oraz prawidłowość podejmowanych decyzji: kiedy, ile oraz jak nawadniać i nawozić poszczególne rośliny. Rozwiązanie opracowywane jest przez Umaira Shafique, Ludgera Hergeta oraz Tomasza Jagiełło

CityGuideTour to kolejny pomysł, który zainteresował komisję konkursu Hi-Tech Startup. Jest to aplikacja mobilna przeznaczona dla turystów, wykorzystująca Rozszerzoną Rzeczywistość (AR) w widoku aparatu telefonicznego. Użytkownik chcąc zwiedzić dany teren może za pomocą aplikacji sprawdzić, jakie interesujące obiekty są na nim położone, sprawdzić ich opisy, godziny otwarcia, opłaty oraz położenie na mapie. Dodatkowo ma dostęp do galerii zdjęć każdego z miejsc jak również do audio-przewodnika. Aplikacja wykorzystuje również element grywalizacji: każdy kto jej używa bierze udział w globalnym rankingu podróżników. CityGuideTour daje możliwość promowania swojej oferty turystycznej, miastom, regionom, samorządom. Rozwiązanie opracowywane jest przez Michała Wołgę.

Weebo3D to połączenie innowacyjnych gogli VR oraz inteligentnego oprogramowania, dającego możliwość dostosowania pola widzenia do oczekiwanego doświadczenia, dzięki funkcji personalizacji obrazu w czasie rzeczywistym. Zastosowana technologia pozwoli odpowiedzieć na potrzebę idealnego, ostrego widzenia w filmach i grach PC oraz szerokiego, głębokiego efektu 3D w aplikacjach VR. Wirtualne wędrówki to pomysł znany ze stron internetowych hoteli czy restauracji, jednak przeniesienie go w tryb VR ma o wiele większy potencjał w zaangażowaniu odbiorców. Wygenerowane aplikacje pozwolą wciągnąć potencjalnych klientów w wyjątkowo atrakcyjną treść, absorbując wielokrotnie więcej uwagi niż tradycyjne kanały. Rozwiązanie opracowywane jest przez Piotra Krukowskiego.

Projekt Hi – Tech Startup skierowany był przede wszystkim do młodych naukowców, inżynierów, początkujących przedsiębiorców, m.in. studentów oraz pracowników Politechniki Warszawskiej. Ze 100 zgłoszeń w pierwszym etapie konkursu wybrano 50, w kolejnym 30. Najlepsza dziesiątka stanęła przed komitetem inwestycyjnym, który wyłonił trójkę zwycięzców. Konkurs realizowany jest przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości oraz Fundację Kronenberga. Partnerami projektu jest Urząd Miasta Warszawy, Politechnika Warszawska oraz Instytut Badań Stosowanych PW.


Pliki do pobrania

Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy
Organizator:

Fundacja Bankowa im. Leopolda Kronenberga

Adres:

Traugutta 7/9, 00-067 Warszawa, woj. mazowieckie

Tel.:

22 826 83 24

Faks:

22 826 83 24 wew. 26

Www:

http://www.kronenberg.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • nauka i technika
  • nowe technologie
  • współpraca z uczelniami