Przejdź do treści głównej

W 30. rocznicę katastrofy Polacy przybliżą światu Czarnobyl

autor(ka): Fundacja Otwarty Dialog
2016-03-16, 12:58
archiwalne
Chernobyl VR Project wprawił w zachwyt słynnego sportowca i mera Kijowa - Witalija Kliczko. Dzięki innowacyjnej technologii aplikacji gliwickiej firmy The Farm 51, tegoroczna 30. rocznica katastrofy czarnobylskiej nabierze wyjątkowej oprawy. W Kijowie przy wsparciu Fundacji Otwarty Dialog zostało zawarte porozumienie w tej sprawie.

Aplikacja gliwickiego studia wzbudziła na Ukrainie sensację nie tylko ze względu na innowacyjną polską technologię Reality 51 pozwalającą na realne przeniesienie się do wirtualnej rzeczywistości, ale przede wszystkim na tematykę. Katastrofa w Czarnobylu i związany z nią dramat milionów osób jest silnie zakorzeniony w świadomości Ukraińców, jednak tylko nieliczna grupa miała okazję poznać miejsce tragedii naocznie.

Polski projekt sprawi, że będzie to możliwe i w pełni bezpieczne.

Więcej informacji o spotkaniu w Kijowie, tym co z niego wynika, a także opis projektu i zdjęcia znajdują się pod poniższym linkiem: http://clicks.prowly.com/c/cl4/FHC/cWgZnbJJ5hGt02D9-PiG93/F7v/c1o/ef7859db


Źródło: Fundacja Otwarty Dialog
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • energia, energetyka
  • nowe technologie