Przejdź do treści głównej

Jest nowy jednolity tekst ustawy o pożytku

autor(ka): oprac. poradnik.ngo.pl
2016-03-01, 15:44
archiwalne
Marszałek Sejmu RP wydał obwieszczenie, w którym ogłosił nowy jednolity tekst ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Poprzednie ujednolicenie wydano w 2014 r.

Najwięcej zmian w tekście ustawy przyniosła nowelizacja z sierpnia 2015 r., która weszła w życie (większość przepisów) 9 listopada 2015 r. (zobacz film: Ostatnie zmiany w prawie: ustawa o pożytku). Ważne zmiany wprowadziła też nowelizacja ustawy o rachunkowości (zobacz: Duże zmiany w księgowości dla NGO od 2016).

Pod koniec roku ustawę zmieniono jeszcze raz dopisując kolejną sferę pożytku - zadania w zakresie rewitalizacji (sfera 32a). Sferę dodała nowa ustawa o rewitalizacji (zobacz: tekst ustawy o rewitalizacji).


Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 1 lutego 2016 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, Dziennik Ustaw z 2016 r., Nr 239
http://www.dziennikustaw.gov.pl/du/2016/239/1


Więcej informacji, jak przestrzegać prawa w NGO, jakie przepisy są ważne dla NGO – znajdziesz w serwisie poradnik.ngo.pl.

Informacja własna portalu ngo.pl

Źródło: inf. własna (poradnik.ngo.pl)
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 10 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • 1%
  • pożytek publiczny
  • prawo