Przejdź do treści głównej

Dolnośląskie. Konkurs na dofinansowanie projektów związanych z produkcją i dystrybucją energii z OZE

autor(ka): Dorota Przerwa
2016-02-26, 13:20
archiwalne
http://www.sxc.hu/photo/160850
Do wykorzystania jest ponad 22 mln euro. Wnioski o dopłaty na budowę lub modernizację infrastruktury, która będzie służyć wytwarzaniu energii ze źródeł odnawialnych można składać od 29 lutego 2016.

Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca ogłosiła konkurs na dofinansowanie projektów związanych z produkcją i dystrybucją energii ze źródeł odnawialnych. Do wykorzystania jest ponad 22 mln euro. Wnioski o dopłaty można składać od 29 lutego 2016.

Konkurs horyzontalny w ramach „Działania 3.1 Produkcja i dystrybucja energii ze źródeł odnawialnych” realizowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020. – Tym razem o dofinansowanie mogą ubiegać się m.in. jednostki samorządu terytorialnego, przedsiębiorstwa energetyczne, organizacje pozarządowe, spółdzielnie lub wspólnoty mieszkaniowe. A także uczelnie, szkoły wyższe, związki wyznaniowe czy lokalne grupy działania – opowiada Renata Granowska, dyrektor Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej.

[Kto może starać się o dofinansowanie - listę beneficjantów znajdziesz tutaj: http://www.dip.dolnyslask.pl/skorzystaj/zobacz-ogloszenia-i-wyniki-naborow-wnioskow/259-3-1-a.html]

Wsparcie otrzymają projekty, które służą produkcji energii elektrycznej i cieplnej z OZE. Dofinansowana może być budowa, modernizacja lub zakup urządzeń czy infrastruktury, która przyczyni się do wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych, tj. energia wiatru, energia promieniowania słonecznego, biomasa, biogaz, energia spadku wody czy energia geotermalna. Dotowane będzie również podłączenie tych źródeł do sieci przesyłowej.

Dyrektor Granowska mówi, że na dofinansowanie projektów w ogłoszonym konkursie przeznaczonych jest aż 22.473.008 euro. – Oczywiście, ze względu na zmieniający się kurs euro, dokładna kwota w PLN zostanie określona na etapie rozstrzygnięcia konkursu – tłumaczy. I dodaje, że preferowane będą projekty partnerskie i zapewniające wysoki efekt ekologiczny.

Szanse na dotacje mają więc przedsięwzięcia, które obejmą gminę, powiat lub ich znaczącą część, a których celem będzie ograniczenie niskiej emisji oraz zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii w bilansie energetycznym. Preferowane będą również projekty wykorzystujące więcej niż jedną technologię OZE, systemy magazynowania energii, a także takie, które zawierają element edukacyjny, służący promocji odnawialnych źródeł energii w regionie.

Więcej szczegółów, regulamin konkursu oraz niezbędne dokumenty znajdziesz – tutaj: http://www.dip.dolnyslask.pl/skorzystaj/zobacz-ogloszenia-i-wyniki-naborow-wnioskow/259-3-1-a.html

Wnioski o dofinansowanie można składać w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej (http://www.dip.dolnyslask.pl/) przy ul. Strzegomskiej 2-4 we Wrocławiu, od 29 lutego od godz. 8 do 15 kwietnia do godz. 15.


LOGO

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca
Data wydarzenia: od 2016-02-29 do 2016-04-15
Organizator:

Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca

Adres:

ul. Strzegomska 2-4 , 53-661 Wrocław, woj. dolnośląskie

Tel.:

71 776 5802

Faks:

71 776 5801

E-mail:

info.dip@umwd.pl

Www:

http://www.dip.dolnyslask.pl/ 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekologia, środowisko
  • energia, energetyka
  • fundusze strukturalne