Przejdź do treści głównej

Opolskie: Szukają opiekuna dla T-Reksa

autor(ka): Adam Piwek
2016-02-22, 12:00
użytkownik
archiwalne
Opiekuna dinozaura szukają w Krasiejowie na Opolszczyźnie
Ponad 50 osób szuka do pracy w nadchodzącym sezonie Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie prowadzonym przez Stowarzyszenie Delta. – To dobra okazja do tego, aby nie tylko zdobyć doświadczenie, ale też zarazić się pasją do przeszłości naszej planety – zachęca Jolanta Labus

Jesteś jak T-Rex, czy może raczej jak Amficelias? Tak o pytaniach na rozmowach kwalifikacyjnych na terenie największego kompleksu edukacyjnego w tej części Europy opowiadają dotychczasowi pracownicy. Oczywiście to wszystko żarty. Chociaż wiedza o prehistorycznych mieszkańcach naszej planety będzie ogromnym atutem przyszłego przewodnika, podobnie jak znajomość języków obcych, to jednak każdy, kto nie boi się odpowiedzialności i wyzwań może znaleźć pracę w Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. I to nie tylko jako przewodnik dla grup.

40-hektarowy kompleks obsługuje w sezonie niemal 120 osób, które w systemie rotacyjnym dbają o gości, bezpieczeństwo i wszystkie atrakcje, jakie czekają na terenie JuraParku i Parku Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie. Od samego początku Stowarzyszenie Delta nie opiera się na outsourcingu pracowników. Stawia na bezpośrednią współpracę, bo ona przynosi zdecydowanie lepsze efekty i zadowolenie gości. Podobnie jest ze współpracą z lokalnymi producentami, którzy są np. dostawcami produktów wykorzystywanych w lokalach gastronomicznych. Część osób pracuje cały rok, pozostała część zespołu włącza się do działania wraz ze startem głównego sezonu, który rozpoczyna się w kwietniu, a kończy wraz z początkiem jesieni. Oczywiście wśród nich jest także grupa stałych współpracowników.

Od ponad pięciu lat krasiejowski kompleks poszukuje także nowych osób do współpracy. – Nie patrzymy na wiek, często doświadczenie też nie jest bardzo istotne – wyjaśnia Jolana Labus z Parku Nauki i Rozrywki. – Ogromnie ważne jest zaangażowanie, dyspozycyjność, wysoka kultura osobista, chęć do pracy i gotowość do podejmowania wyzwań. Liczy się także odporność na stres. Bywają weekendy, że na terenie całego kompleksu pojawia się kilka tysięcy osób jednocześnie.

Kogo szukają w Krasiejowie? Przewodników, którzy po odpowiednim przeszkoleniu przez naukowców i doświadczonych edukatorów będą oprowadzać po całym kompleksie. W tej roli świetnie sprawdzają się przede wszystkim pasjonaci biologii, historii, czy samej paleontologii. Mile widziana jest znajomość języków obcych – szczególnie niemieckiego, angielskiego oraz czeskiego. Dzięki pracy w Krasiejowie będą mieli okazję do zapoznania się z najświeższymi wynikami badań naukowych i odkryć. Wszystko po to, aby jeszcze ciekawiej opowiedzieć nie tylko historię dinozaura z Krasiejowa, czyli Silezaura, ale pomóc przewędrować przez dzieje naszej planety od narodzin aż po wielki wybuch, jaki nastąpił 66 milionów lat temu.

Na obsadzenie czekają także stanowiska dla pracowników technicznych, sprzedawców, ekspedientów, kucharzy, pomocników kuchennych, kierowców kolejki, czy w okresie wakacyjnym dla ratowników wodnych. Są także stanowiska przygotowane z myślą o osobach z orzeczeniem o niepełnosprawności.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: inf. własna, Adam Piwek
Miejsce: JuraPark Krasiejów, 1 Maja, Krasiejów, woj. opolskie
Organizator:

Stowarzyszenie Delta

Adres:

Sandomierska 4, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski, woj. świętokrzyskie

Tel.:

41 247 91 11, 501 739 735

Faks:

41 247 91 11

Www:

http://www.juraparkkrasiejow.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • nauka i technika
  • rozwój zawodowy
  • rynek pracy