Przejdź do treści głównej

EUscreenXL. Internetowy konkurs wideo

autor(ka): www.nina.gov.pl
2016-02-19, 13:26
archiwalne
mat. euscreen.eu
Euscreen.eu oddaje swoją kolekcję 60 tysięcy unikalnych materiałów audiowizualnych w ręce internautów w ramach otwartego konkursu, trwającego do 24 lutego. Do wygrania bony upominkowe Amazon o wartości 30 euro.

EUscreen to sieć stworzona z myślą o promocji europejskiego dziedzictwa audiowizualnego w różnych dziedzinach — od edukacji i badań naukowych po produkcję medialną. To również unikalna kolekcja europejskiego dziedzictwa telewizyjnego dostępna na stronach Europeana.eu i EUscreen.eu. Redaktorzy projektu EUscreen wciąż tworzą nowe kolekcje podkreślające bogactwo europejskiego dziedzictwa. Użytkownicy portalu EUscreen obecnie mogą korzystać z ponad 60 tysięcy materiałów dostarczonych przez 22 europejskich nadawców i archiwów.

Chcąc uczcić to osiągnięcie, projekt EUscreen ogłasza konkurs na ulubione materiały wideo użytkowników serwisu. Portal zaprasza zainteresowanych użytkowników do odwiedzenia strony konkursu, gdzie można zgłosić swoje propozycje i napisać krótki tekst wyjaśniający dlaczego dany film powinien zostać wybrany (w języku angielskim).

Na autorów dwunastu najlepszych propozycji czekają bony upominkowe Amazon o wartości 30 euro, a zwycięskie zgłoszenia znajdą się w kolejnej edycji Kolekcji Wideo EUscreen pod adresem blog.euscreen.eu.

Regulamin zgłoszeń

  1. Konkurs jest dostępny wyłącznie dla uczestników pełnoletnich.
  2. Uczestnicy mogą nadesłać jedno zgłoszenie z ulubionym materiałem wideo, wraz z uzasadnieniem wyboru (w języku angielskim, nie mniej niż dwadzieścia słów).
  3. Zgłoszenia będą przyjmowane do środy, 24 lutego 2016 r., do godziny 12:00 czasu środkowoeuropejskiego.
  4. Warunkiem uczestnictwa jest akceptacja regulaminu konkursu.

O EUscreen

EUscreen to dynamicznie rozwijająca się sieć stworzona z myślą o zwiększeniu dostępności i obecności w internecie archiwalnych kolekcji audiowizualnych z całej Europy. Projekt zaprasza europejskich nadawców i archiwa audiowizualne do wspólnego udostępniania, przy współpracy partnerów akademickich i technicznych, tysięcy klipów filmowych, programów telewizyjnych oraz metadanych. EUscreenXL spaja te zbiory audiowizualne, łącząc je z internetową kolekcją Europeana, na którą składają się miliony zdigitalizowanych materiałów udostępnionych przez europejskie muzea, biblioteki i archiwa. Sieć EUscreenXL powstała w 2006 r. i obecnie zrzesza 31 członków i 13 instytucji stowarzyszonych w ponad 22 krajach Europy.

Więcej informacji:

http://www.nina.gov.pl/aktualnosci/euscreenxl-internetowy-konkurs-wideo/


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: www.nina.gov.pl
Data wydarzenia: od 2016-02-19 do 2016-02-24
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • kultura
  • media