Przejdź do treści głównej

Nowy serwis FAKTY O NGO

autor(ka): redakcja ngo.pl
2016-01-28, 15:44
archiwalne
Zapraszamy do korzystania z nowego serwisu fakty.ngo.pl. Znajdziecie tu podstawowe informacje o organizacjach, raporty z badań, ciekawe wykresy, wyjaśnienia podstawowych pojęć, a także najświeższe wiadomości i opracowania badawcze.

fakty.ngo.pl

Nowy serwis fakty.ngo.pl jest zmienioną, odświeżoną wersją serwisu civicpedia.ngo.pl. Przygotowaliśmy go z myślą o tych użytkownikach, którzy szukają różnego rodzaju danych o polskich NGO. To swego rodzaju kompendium wiedzy na temat fundacji i stowarzyszeń – zarówno dla osób, które potrzebują podstawowych danych i liczb, jak i tych, którzy zainteresowani są pogłębionymi analizami na temat kondycji trzeciego sektora.

W serwisie przedstawiamy sektor w liczbach, wyjaśniamy podstawowe pojęcia, między innymi, co to jest trzeci sektor, czym różni się stowarzyszenie od fundacji, na czym polega mechanizm 1%, publikujemy „wykres tygodnia”, najnowsze opracowania i raporty.

Mamy nadzieję, że FAKTY O NGO spodobają się Wam. Zapraszamy do korzystania!


Informacja własna portalu ngo.pl

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 12 1

Skomentuj

KOMENTARZE

  • Statystyka ~urzędnik 20.02.2016, 10:16 Jak sami wspominacie niejednokrotnie w artykułach wzrasta potrzeba współpracy z samorządami. Na potrzeby tej współpracy często potrzebne jest wykorzystanie faktów - faktów popartych danymi. Bardzo zatem przydatne byłyby rzetelne co najmniej roczne analizy/statystyki. Jest wiele portali dotyczących działalności NGO, ale na żadnym z nich nie można doszukać się danych statystycznych, czy nikt nie prowadzi konkretnych baz danych? Przydałyby się zestawienia tabelaryczne przedstawiające dane dla Polski, ale również dla poszczególnych województw - co najmniej dotyczące takich wskaźników jak liczba funkcjonujących organizacji - również w podziale na poszczególne sektory działalności, liczba pracowników zatrudnianych przez organizacje - forma zatrudnienia, liczba wolontariuszy współpracujących z organizacjami, coroczna wartość przekazywanych na rzecz organizacji odpisów z tytułu 1% itp. Analizy, czy też badania nie są przeprowadzane corocznie, więc może na podstawie sprawozdań z działalności NGO dałoby się opracowywać corocznie takie bazy danych? Przecież jest obowiązek sporządzania sprawozdań, więc w czym problem? Każde województwo powinno być osobno scharakteryzowane. ODPOWIEDZ
  • [+] Rozwiń komentarz Dlaczego nie można wysłać maila do portalu ngo.pl ~te maile nie przechodziły 29.01.2016, 07:15 Wysyłałem na : bazy@portal.ngo.pl ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • społeczeństwo obywatelskie
  • z badań III sektora