Przejdź do treści głównej

Wiesz, jak usprawnić współpracę z administracją? Dołącz do partnerstwa

autor(ka): Piotr Kotlarek (Centrum PISOP)
2016-01-26, 10:31
archiwalne
Temat współpracy organizacji pozarządowych z administracją publiczną jest istotny z punktu widzenia niejednego stowarzyszenia i fundacji. Dlatego też powstało partnerstwo, skupiające organizacje pozarządowe chcące podjąć działania mające na celu rozwój tej współpracy. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 5 lutego 2016 w Warszawie. Do udziału w spotkaniu zapraszamy przedstawicieli wszystkich organizacji, które chcą włączyć się w tego typu działania.

Prowadzone przez Stowarzyszenie Klon/Jawor badania potwierdzają dużą częstotliwość kontaktów na linii NGO – JST. W badaniu przeprowadzonym w 2012 roku do kontaktów z urzędami gmin i miast przyznało się 85% stowarzyszeń i fundacji. W czterech na dziesięć przypadków są to kontakty regularne. Wyniki potwierdzają, jak ważny jest to obszar dla rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Polsce.

Właśnie dlatego w opracowanym niedawno dokumencie pn. Strategiczna Mapa Drogowa Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Polsce wśród obszarów tej strategii znalazły się działania na rzecz rozwoju współpracy z administracją publiczną. Autorzy dokumentu zakładają powstawanie partnerstw w ramach poszczególnych obszarów. Dlatego też 5 lutego zapraszamy do Warszawy na spotkanie, w ramach którego wspólnie zastanowimy się nad tym jak partnerstwo może przyczynić się do rozwoju współpracy na linii JST – NGO.

Spotkanie odbędzie się w Warszawie w biurze Sieci SPLOT (al. Niepodległości 245), w godz. 10-14.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych z całego kraju. Istnieje możliwość zwrotu kosztów podróży. Prosimy przesyłać mailowe zgłoszenia na adres .

Więcej informacji na temat spotkania udziela Piotr Kotlarek (mail: , tel.: 61 851 91 34).

Więcej na temat Strategicznej Mapy Drogowej Społeczeństwa Obywatelskiego w Polsce - www.nowastrategiasektora.ngo.pl.


Wiadomość pochodzi z serwisu regionalnego wielkopolska.ngo.pl
Źródło: Centrum PISOP
Miejsce: Sieć SPLOT, al. Niepodległości 245, Warszawa,
Data wydarzenia: 2016-02-05
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • inicjatywy oddolne
  • organizacje wspierające
  • partnerstwo
  • współpraca z administracją