Przejdź do treści głównej

Noworoczne TechKluby już w najbliższą środę! Rezerwujcie czas!

autor(ka): redakcja
2016-01-11, 15:40
archiwalne
Styczniowe spotkania znanych i lubianych TechKlubów wyjątkowo odbędą się w drugim tygodniu stycznia, macie zatem więcej czasu na znalezienie miejsca w kalendarzach - bo warto wybrać się na najbliższe wydarzenia.

Idei TechKlubów nikomu chyba przedstawiać nie trzeba. Odbywające się w 16 miastach Polski comiesięczne spotkania technologicznie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, od początku swojej działalności gromadząc już ponad 7000 uczestników. Noworoczne otwarcie to prawdziwa gratka dla wszystkich głodnych wiedzy z zakresu nowych technologii - od mediów społecznościowych, przez programowanie, aż po sprzęt i wideo.

Gliwicki TechKlub gościł będzie zespół SENT Technology, niezwykły start-up założony przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego, zajmujący się drukiem 3D. Wszystko zaczęło się od znanego w sieci projektu RepRap, od którego młodzi przedsiębiorcy rozpoczęli swoje działania. Teraz mogą podzielić się doświadczeniami z Wami! Tajniki skutecznego promowania w mediach społecznościowych zdradzi, natomiast, Grzegorz Zajączkowski, NGO-sowy człowiek-orkiestra: autor ponad 30 projektów, współpracownik Fundacji Edukacja dla Demokracji i Ministerstwa Edukacji Narodowej, pasjonat nowych technologii i dziedzictwa kulturowego. Na zakończenie Michał Grzesiczek z The Farm 51 opowie o tym, jak można wykorzystać wirtualną rzeczywistość do promowania swojej działalności. Brzmi intrygująco!

TechKlub w Koszalinie odwiedzi Michał Jadczak, redaktor serwisu Technologie.ngo.pl, by opowiedzieć o tym, dlaczego nie trzeba wydawać majątku na nowe technologie i w jaki sposób dobrać odpowiednie narzędzia do codziennej pracy. W dzisiejszym świecie dynamicznie zmieniających się trendów i nieustających nowości jest to trudne, szczególnie dla osób mniej zorientowanych w tematyce technologicznej. Warto odwiedzić TechKlub i porozmawiać o tym, na co właściwie warto zwracać uwagę przy wyborze nowinek technologicznych.

W Toruniu na TechKlubie spotkacie się z Wojciechem Konopką, specjalistą z zakresu wideo. Podzieli się on swoją wiedzą na temat tworzenia materiałów filmowych - od planowania do postprodukcji, z uwzględnieniem pisania scenariusza oraz scenopisu, właściwego zagospodarowania planu oraz technikaliach samej realizacji.

Trio pasjonatów technologicznych opowie na TechKlubie w Gdańsku o rozwijaniu kompetencji w kwestii software i hardware. Marcin Młyński i Paweł Apasiewicz związani są z edukacyjnym projektem CODE:ME, natomiast Cyryl Sochacki jest programistą specjalizującym się w rozwiązaniach opartych o popularne platformy Arduino, Raspberry Pi, etc. Gdańskie spotkanie to miejsce, w którym bez wątpienia warto być!

Koordynator rzeszowskiego TechKlubu - Grzegorz Starzak - styczniowe spotkanie poprowadzi osobiście i opowie na nim o Facebooku. Bardzo kompleksowo, warto dodać: poczynając od historii popularnego serwisu, przez problematykę bycia na nim jako marka, jego tajemnice i pułapki, aż do merytorycznych porad dotyczących obecności w błękitnej sieci społecznościowej. Dla każdej organizacji traktującej serio kwestie promocji w sieci to punkt obowiązkowy.

Do Zielonej Góry zawita Robert Majer, specjalista ds. działań w sieci związany z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Opowie o kreowaniu kampanii mailingowych, co powinno zainteresować NGO-sy chcące skutecznie promować swoje działania na szeroką skalę. Koordynatorka TechKlubu Monika Suder poprowadzi również dyskusję dotyczącą tego, w jaki sposób organizacje pozarządowe powinny działać w zakresie promocji.

Nie zapominajcie oczywiście o całej reszcie TechKlubowych spotkań odbywających się w całej Polsce - wszystkie znajdziecie TUTAJ.

Sieć TechKlubów to inicjatywa programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pt. „Nowe Technologie Lokalnie”, koordynowana przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.


Tekst pochodzi z serwisu technologie.ngo.pl


Źródło: Technologe.ngo.pl
Data wydarzenia: 2016-01-13
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • nowe technologie
  • profesjonalizacja, podnoszenie kwalifikacji
  • wspieranie organizacji