Przejdź do treści głównej

Jak wykorzystano 1% podatku za 2014 rok

autor(ka): opr. MM, ngo.pl
2016-01-04, 14:39
użytkownik
archiwalne
Departament Pożytku Publicznego udostępnił informację na temat wykorzystania środków pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2014 r.

Stosownie do art. 27 ust. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2014 r. poz. 1118, z późn. zm.), minister właściwy do spraw zabezpieczenia społecznego zamieszcza w terminie do dnia 31 grudnia każdego roku na stronie internetowej urzędu obsługującego tego ministra sporządzoną na podstawie sprawozdań merytorycznych z działalności i finansowych, informację dotyczącą w szczególności wydatkowania przez organizacje pożytku publicznego środków finansowych pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok poprzedni.

Mając na uwadze dopełnienie powyższego obowiązku, w załączeniu informacja nt. wykorzystania środków pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2014 r. wraz z załącznikiem nr 1.

1. Informacja nt. wykorzystania środków pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2014 r. POBIERZ

2. Załącznik nr. 1 POBIERZ


Informacja pochodzi ze stron internetowych administracji publicznej.

Źródło: Departament Pożytku Publicznego
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 1

Skomentuj

KOMENTARZE

  • Brak informacji, na co zostały wykorzystane środki z 1% ~Agata Tomaszewska 06.01.2016, 03:53 Przeczytałam ten Raport i ne znalazłam w nim odpowiedzi, na co zostały wykorzystane środki z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2014 r. Liczę na rzetelny komentarz portalu ngo.pl :) ODPOWIEDZ
  • [+] Rozwiń komentarz czy ktoś może mi wytłumaczyć ~Julka 05.01.2016, 10:49 Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak mam rozumieć tabelkę z załącznika? Dlaczego Fundacja Zdążyć z Pomocą ma wyższy stan środków z 1% niż przychody z 1%? Czy z tej tabelki można wyczytać w jakim tempie organizacje prowadzące subkonta wydają pieniądze podopiecznym? Przykładowo: jeśli organizacja prowadzi subkonta i czeka jak najdłużej aby wydać pieniądze podopiecznym i trzyma je na lokacie to może rocznie uzyskać z lokaty ogromne kwoty jeśli pozyskuje z 1% miliony. Czy pieniądze z lokat pochodzących z 1% tez muszą być wydane na działalność pożytku publicznego? ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • 1%
  • fundusze, fundraising, finansowanie
  • pożytek publiczny