Przejdź do treści głównej

Metody prowadzenia konsultacji publicznych i warunki ich stosowania

autor(ka): Redakcja serwisu konsultacje.ngo.pl
2016-01-09, 12:38
użytkownik
archiwalne
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Fot. Tomasz Kaczor, ngo.pl
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów opublikowała ekspertyzę dotyczącą metod, jakie mogą sprawdzać się w trakcie prowadzenia pogłębionych konsultacji publicznych. Materiał zawiera opis kilkunastu metod konsultacyjnych oraz wyjaśnienia dotyczące uwarunkowań, które mogą wpływać na ich dobór i łączenie.

Ekspertyza powstała na zamówienie KPRM w powiązaniu z konkursem w ramach PO WER na wsparcie pogłębionych konsultacji publicznych na szczeblu rządowym, do którego nabór zostanie otwarty 19 stycznia (informacja o konkursie znajduje się TUTAJ).

Materiał ma służyć wnioskodawcom, którzy będą planować przebieg procesów konsultacyjnych, jak i osobom, które będą oceniać złożone wnioski.

Ekspertyza zawiera m.in. opis 17 metod konsultacyjnych, jakie warto stosować przy okazji procesów prowadzonych na szczeblu centralnym (choć oczywiście można z nich korzystać również w sprawach o zasięgu bardziej lokalnym), wskazówki dotyczące tego, w jaki sposób warto dobierać i łączyć metody oraz podpowiedzi odnośnie najważniejszych elementów kosztów, jakie mogą wiązać się z wdrożeniem poszczególnych metod.

Z eskpertyzą możną zapoznać się TUTAJ.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: http://efs.kprm.gov.pl
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 2 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • państwo, polityka
  • współpraca z administracją