Przejdź do treści głównej

Gostyń. Opłatkowe spotkanie emerytów [relacja]

autor(ka): Mirosław Sobkowiak
2015-12-26, 21:03
użytkownik
archiwalne
Blisko trzystu seniorów przybyło do sali widowiskowej Gostyńskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” na spotkanie opłatkowe i wspólne śpiewanie kolęd. Zorganizował je Zarząd Rejonowy w Gostyniu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Prezes zarządu Andrzej Starosta powitał seniorów oraz gości: Starostę Gostyńskiego Roberta Marcinkowskiego, Burmistrza Gostynia Jerzego Kulaka, ks. prałata seniora Artura Przybyła, Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu Mirosława Sobkowiaka, Kierownika Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyniu Teresę Klonowską, Dyrektora GOK „Hutnik” Tomasza Bartona oraz przedstawicieli Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu. Zaprosił też wszystkich, w imieniu organizatorów, na słodki poczęstunek i wspólne spędzenie czasu w gronie znajomych.

Następnie do seniorów zwrócili się z życzeniami goście. Burmistrz Jerzy Kulak dołączył do życzeń spędzenia świąt w rodzinnym gronie informacje o planowanych kolejnych inwestycjach w Gostyniu. Starosta Robert Marcinkowski, obok życzeń radości, ale i wzajemnego wybaczania w święta Bożego Narodzenia, nawiązał do poprzedniego spotkania z seniorami, na którym zgłoszono problem przejścia na ul. Mostowej. Poinformował, że zwracał się w tej sprawie do wojewody wielkopolskiego jako administratora tej drogi wojewódzkiej, ale spotkał się z odpowiedzią odmowną. Dlatego Powiat Gostyński wraz z Gminą Gostyń samodzielnie wykonały to ważne dla bezpieczeństwa seniorów, ale i dla innych mieszkańców miasta zadanie.

Prezes PZERiI Andrzej Starosta podziękował samorządom i pozostałym instytucjom za współpracę i wspieranie działań PZERiI. Ks. prałat senior Artur Przybył zaczął od życzeń, a następnie zaprosił wszystkich do dzielenia się opłatkiem, symbolem wzajemnej życzliwości. Łamaniu się opłatkiem przez wszystkich uczestników spotkania towarzyszyło wiele wzruszających momentów.

Kolejną część wypełniły kolędy i pastorałki śpiewane przez zespół wokalny „Retro”, działający przy boreckim kole Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Na koniec Andrzej Starosta poinformował o przygotowywaniu przez Zarząd PZERiI we współpracy z PCPR w Gostyniu wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne w 2015 r.

Wspólne spędzenie czasu było bardzo ważne dla jego uczestników - rozmowom przy kawie i słodkościach nie było końca.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Stowarzyszenie "Dziecko" - opracowanie własne
Organizator:

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Rejonowy w Gostyniu

Adres:

Os. 700-lecia 9 , 63-800 Gostyń, woj. wielkopolskie

Tel.:

655723054

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • religia
  • seniorzy
  • tradycja