21.10.2018 07.28

portal organizacji
pozarządowych

Zasady zamieszczania wiadomości i zaproszeń na ngo.pl

Kto może dodać wiadomość?
Każda organizacja pozarządowa, grupa nieformalna, osoba indywidualna lub instytucja może dodać wiadomość do serwisu wiadomosci.ngo.pl oraz kalendarz.ngo.pl. Jest to najprostszy sposób poinformowania innych użytkowników portalu o swojej działalności lub zaproszenia do udziału w wydarzeniach.
Informacje publikowane są bezpłatnie.

Jakie wiadomości publikujemy?
Podstawowym warunkiem opublikowania informacji jest jej związek z organizacjami pozarządowymi, inicjatywami obywatelskimi, społeczeństwem obywatelskim.

PUBLIKUJEMY INFORMACJE ZWIĄZANE ZE SPOŁECZEŃSTWEM OBYWATELSKIM, ZWŁASZCZA DOTYCZĄCE DZIAŁALNOŚCI STOWARZYSZEŃ I FUNDACJI.

Publikujemy aktualności (newsy), zaproszenia: na szkolenia, warsztaty, staże, konferencje, spotkania, imprezy, informacje o akcjach, kampaniach, konkursach, funduszach. Zapraszamy też do pisania i publikowania na stronach portalu artykułów, esejów, recenzji, portretów organizacji i sylwetek działaczy, relacji z wydarzeń, wywiadów, informacji o zmianach w prawie. 

Informacje innego typu (np. ogłoszenia o pracy, poszukiwaniu partnera, wolontariusza etc. oraz infornacje o szkoleniach) powinny być zamieszczane w serwisie ogłoszeń (formularz dodaj ogłoszenie na stronie moje.ngo.pl) lub w serwisie szkolenia.ngo.pl (formularz dodaj informację o szkoleniu na stronie moje.ngo.pl).
 
Informacje publikowane są bezpłatnie (istnieje możliwość płatnej promocji na stronie głównej).
 
USUWANIE WIADOMOŚCI
Wiadomości dodane do portalu tworzą archiwum działalności III sektora w Polsce. Dlatego zasadniczo nie usuwamy ich, w tym także  zaproszeń, nawet jeżeli wydarzenie już się odbyło. Takie zaproszenia zostają w portalu i są opatrzone etykietką "wiadomość archiwalna". Niemniej jednak każdą prośbę o usunięcie rozpatrujemy indywidualnie.
 

JAKICH WIADOMOŚCI NIE PUBLIKUJEMY?
Na stronach portalu ngo.pl nie publikujemy: 

  • informacji niezwiązanych z działalnością organizacji pozarządowych
  • informacji nawołujących do nienawiści (rasistowskich, faszyzujących, seksistowskich itp.)
  • informacji ściśle politycznych, służących propagowaniu danej opcji politycznej
  • informacji ściśle komercyjnych
  • informacji łamiących ustawę o danych osobowych
  • informacji skopiowanych ze stron gazet, portali itp., jeśli nadawca nie ma do nich praw autorskich (wyjątkiem są informacje publiczne)
  • informacji naruszających dobra osobiste, obraźliwych i wulgarnych
  • próśb o wsparcie finansowe.

Nie publikujemy również:

  • informacji niepełnych, tj. anonimowych lub na przykład niezawierających daty opisywanego w wiadomości wydarzenia
  • informacji nieaktualnych.

Wiadomości niezgodne z regulaminem (nieopublikowane) są usuwane z systemu:
a) dodane przez zalogowanego użytkownika - po 14 dniach
b) dodane bez logowania - na bieżąco

REDAKCJA NGO.PL ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO NIEOPUBLIKOWANIA PRZYSŁANEJ INFORMACJI BEZ PODANIA PRZYCZYNY!

Kiedy przysłać wiadomość?
Nadesłane przez Państwa zaproszenia zostaną nie tylko opublikowane w portalu, ale również rozesłane e-mailem do prenumeratorów ngo.pl. Ponieważ prenumerata wiadomości wysyłana jest w poniedziałki i czwartki około godz. 4 rano, zaproszenia warto przesyłać z kilkudniowym wyprzedzeniem, aby jeszcze aktualne zdążyły dotrzeć do wszystkich czytelników.

Jak szybko wiadomość ukaże się w portalu?
Wiadomości są moderowane i redagowane. Redakcja dokłada starań, aby wiadomość ukazała się jak najszybciej, ale w ramach godzin pracy redakcji (poniedziałek - piątek, godz. 9.00 - 17.00). Czas oczekiwania na publikację nie przekracza 3 dni roboczych.

Uwaga!
Redakcja portalu ngo.pl zastrzega sobie prawo do skracania, redagowania bądź niepublikowania nadesłanych tekstów. Dobrowolne przysłanie tekstu do publikacji oznacza przeniesienie praw autorskich na redakcję portalu, co oznacza, że ma ona prawo do publikowania tekstu na stronach portalu ngo.pl. Redakcja zakłada ponadto, że osoba przysyłająca tekst do publikacji zgadza się na wykorzystania go w innych nośnikach.

Osobiste prawa autorskie pozostają oczywiście przy autorze (autorce) tekstu.

Dodaj wiadomość